Utečenci – Horí už Paríž?

Autor: Gustáv Murín | 30.9.2015 o 9:35 | (upravené 30.9.2015 o 12:48) Karma článku: 7,70 | Prečítané:  598x

To sa pýtal Hitler, ktorý chcel zničiť hlavné mesto Francúzska pred oslobodením Spojencami v auguste 1944. Nemohol tušiť, že jeho šialený plán, na ktorý sa neodhodlal nemecký veliteľ posádky, vyplnia bez zaváhania prisťahovalci.

Vďaka ich brutalite horelo v roku 2005 až 10 000 áut na parížskych uliciach. Svoje vyčíňanie zopakovali v rokoch 2010, 2011, 20132015. Nicolas Sarkozy, v jednej televíznej debate vyhlásil, že krajina už ďalej nezvláda súčasnú imigračnú politiku a je potrebné zamedziť masovému prílivu migrantov. A stal sa, vďaka pani Merkelovej, pravý opak – vandalom prišla mohutná posila. Mimochodom kmeň Vandalov dorazil zánik Rímskej ríše.

   Netýka sa to len Francúzska.

   V roku 2011 už prisťahovalci v Londýne na policajtov hádzali Molotovove koktejly. Výtržníci rozbíjali výklady, rabovali, zapaľovali auta a popolnice a stavali barikády proti policajtom. Niektoré štvrte ovládli úplne a bezuzdne drancovali. V Claphamu mali v miestnom obchodnom dome skoro dve hodiny na to, aby si vybrali, čo chceli. Beštiálne konanie zastavilo až nasadenie 16 000 policajtov.

   Kodaň horela v roku 2008 pod zámienkou opätovnej publikácie karikatúr proroka Mohameda v dánskych novinách.

   Prisťahovalci v roku 2013 zobrali útokom aj inak pokojný Štokholm. Sústredili sa na predmestí Husby, kde z 12 000 tamojších obyvateľov tvoria 80 percent imigranti a nezamestnanosť je tam vysoká.

   Vo všetkých týchto ústretových krajinách riešia rovnaký problém. Veľká časť prisťahovalcov sa tam ocitá v logických getách, pretože sa nevedia, alebo nechcú integrovať do spoločnosti, ktorá ich veľkoryso prijala. V tomto smere je na tom najhoršie Švajčiarsko, keď naivne prijalo až takmer štvrtinu svojej populácie utečencami z krajín Balkánu rozbombardovaných Američanmi. Títo ľudia nielenže neprijmú pokojný a civilizovaný život, ale naopak sa radikalizujú z logickej frustrácie a potom vyvážajú teror do svojej bývalej vlasti. Príkladom sú Somálci v Dánsku, ktorí sa vracajú do Somálska, aby tam nezmyselne zabíjali napríklad práve promovaných doktorov pri samovražedných atentátoch.

   A keď sa polícia, napríklad u nás, pokúša tejto agresivite čeliť už v zárodku, hneď pribehne pani ombudsmanka Dubovcová a nevie pochopiť, že keď niekto trieska riadom a vrieska štyri hodiny, tak to niekto ukončiť musí. A až ju nejaký prisťahovalec znásilní (a tá vlna znásilnení už tu je), alebo zavrie do svojho háremu, tak potom bude koho volať o pomoc? Alebo ju v lepšom ako „starú babu“ zavrú doma, lebo podľa šaríje sa nemá, čo pliesť do verejných záležitostí. Kto sa jej, v jej krasodušnej slepote, potom zastane?

   Nečelíme vo väčšine úbohým, vďačným, hladným ľuďom. Čelíme dobre organizovanej invázii masy, ktorú vedú agresívni jedinci, ktorí sa k nám neprišli bratať, ale zabrať toto územie pre seba, vydojiť z neho maximum a pri odchode prípadne aj zapáliť. Veď už to skúsili v Paríži, Londýne, Kodani, Štokholme a môžu skúsiť znovu. Kto sa im potom postaví? Že by pani Dubovcová...

 

P.S. Všetko aktuálne o utečencoch nájdete tu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan nemá peniaze ani hráčov a stráca to najcennejšie. Fanúšikov

Viac ako o postupe do play off sa začína hovoriť, či klub vôbec dohrá sezónu v KHL.

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.


Už ste čítali?