Nová vláda bude...

Autor: Gustáv Murín | 8.3.2016 o 9:19 | (upravené 16.3.2016 o 21:27) Karma článku: 2,24 | Prečítané:  456x

...keď sa neuveriteľné stane skutočnosťou. Veď je to také prosté. Zoči-voči nášmu predsedníctvu EÚ sa práve to neuveriteľné ukazuje, ako optimálne možné.

Je jasné, že predsedníctvo pripravoval Smer (ktorý som nevolil) a treba uznať, že aj vďaka Lajčákovi má Fico dobré vzťahy po celej Európe. A pre Slovensko je vhodnejšie, ak víta hostí (a že ich budú v druhej polovici roka stovky a tisíce) známa tvár, než nejaký neznámy politický dobrodruh.

   Preto, v rámci "politiky ako umenia možného" (ako to nazval de Gaulle) by aspoň do konca tohto roku mal vládu potiahnuť Smer za smybolickej pomoci SNS a Mostu-Híd. Neuveriteľné, nepredstaviteľné, nemožné?

  Tak si to spočítajme. Danko v novej SNS je pozoruhodne mierny a opatrný. Dáva si pozor aby sa dôsledne odstrihol od tieňa opileckého Slotu. Nepamätám si, že by mal nejaké extra výroky o Maďaroch. A potrebuje odmeniť svojich najbližších, veď preto išli do volieb!

   Most-Híd "suší hubu" už štyri roky a to je na takú straničku naozaj veľká záťaž. Je na čase rozdávať prebendy a prebendičky, inak sa Bugárovi jeho "verní" jednoducho "roztratia, hnaní žitia nevôľou" (ako sa spieva v slovenskej ľudovej).

  Najmä vzhľadom k svetovej mienke by sa nevýhoda antagonizmu SNS a Mostu-Híd premenila na príkladný precedens, ak by obe strany súčasne podporili Smer. Prví by mohli dostať symbolicky Ministerstvo životného prostredia, druhí sa celkom určite budú uchádzať o poľnohospodárstvo. Prví už nemajú zúrivé proti-maďarské jadro, to sa presunulo ku Kotlebovi. A Bugár založil Most-Híd predsa na spolupráci Slovákov a Maďarov, tak nech to ukáže!

  Akokoľvek sa táto vízia zdá byť divokou kombináciou, stále je to lepšie, ako by mali zahraničných hostí počas nášho predsedníctva EÚ vítať neriadené strely typu Sulíka, Kollára, či nedajbože Kotlebu...

 

P.S. Všetkým, kto sa v týchto dňoch rozhorčujú nad politickými kotrmelcami Bugára a Procházku by som rád pripomenul bonmot britského premiéra Palmerstona: "V politike nejestvujú trvalé priateľstvá, ani trvalé nepriateľstvá, trvalé sú iba záujmy".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan nemá peniaze ani hráčov a stráca to najcennejšie. Fanúšikov

Viac ako o postupe do play off sa začína hovoriť, či klub vôbec dohrá sezónu v KHL.

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.


Už ste čítali?