Tomanová diskriminuje mužov!

Autor: Gustáv Murín | 6.3.2008 o 15:10 | Karma článku: 8,19 | Prečítané:  2214x

  Od novembra minulého roku financuje každý z nás formou daní vládnu kampaň „Zastavme domáce násilie na ženách“. A ja dodávam, áno, súhlasím, ale kde sú týraní muži? Prečo je jedna časť spoločnosti ignorovaná?

 

Nadávky, facky, kopance sú používané tak ženami ako mužmi. Podľa nemeckej štúdie nie je dokonca rozdiel ani medzi frekvenciou násilia páchaného ženami na mužoch, ale rozdiel je skôr vo formách a následkoch. V reprezentatívnej švajčiarskej ankete uviedlo až 19% mužov, že ich v priebehu manželstva vlastné ženy aspoň raz fyzicky napadli. Najznámejším prípadom u nás bol zbitý muž Anny Nagyovej. Riaditeľka nadácie „Brány do života“ pani Gabriela Cabanová pre Nota bene č.2/2008 uviedla: „Muž napádaný telesne, či slovne, alebo obmedzovaný inou formou, je všeobecne považovaný za neschopného a vo väčšine prípadov môže byť len príjemcom posmechu a nie pomoci a rady okolia, a tak radšej trpí a nesnaží sa riešiť svoju nepriaznivú situáciu.“ A to je tá podstata!

Týraní muži sú zjavne na posmech, či minimálne nehodní záujmu a to aj pani ministerky Tomanovej. Táto absurdná situácia ide tak ďaleko, že fakticky strácame feministkami tak proklamovanú rovnosť pohlaví a muži sa stávajú menejcennými, obetovanými členmi spoločnosti. Hoci všetci platíme dane, pomoc sa dostáva len ženám. Hoci trpia aj muži, problémy domáceho násilia na vládnej úrovni ovplyvňujú výhradne ženské organizácie. A keby boli aspoň ženské, ale žiaľ najagresívnejšie sa presadzujú feministické zoskupenia „revolucionárok z povolania“. Ich vzťah k mužom je otvorene nepriateľský, čo môžeme vidieť aj na uvedenej kampani. Presne v duchu feminizmu sú v tejto kampani ako strojcovia domáceho násilia označovaní výhradne muži, hoci v skutočnosti násilníčkami sú aj ženy a hlavne – najväčšími obeťami domáceho násilia sú deti. A na deťoch sa vyvršujú, žiaľ, najmä ženy. Sme teda svedkami na hlavu postavenej situácie. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR deklaruje za naše peniaze nový prístup k „rodovým stereotypom“, v skutočnosti ale pod vplyvom feministickej ideológie prehlbuje stereotypné videnie mužov ako výhradných násilníkov v rodine. A odtiaľ je už len krôčik k vytúženému snu feministiek – vyhlásiť mužov ako celok za nežiadúci element spoločnosti, ktorý môže byť kedykoľvek kriminalizovaný a jeho príslušníci týraní bez šance na pomoc. A k tomuto majú byť pani ministerkou Tomanovou zneužívané naše dane? Je snáď ministerkou len pre ženy a mužov môže okázalo ignorovať? Dokážeme sa proti tomu ozvať viacerí?

Gustáv Murín

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Čo nám hovorí Matovič? Máme sa obávať?

Premiér dnes sľúbil zmenu komunikácie.


Už ste čítali?