reklama

Rozdiel v platoch mužov a žien? Ďalšia feministická lož!

Počúvame to stále a do úmoru, dokonca aj od eurokomisára Špidlu, ktorý nedávno vyhlásil kampaň za zrovnoprávnenie platov mužov a žien. Pritom je to všetko ešte inak...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (339)

V duchu Geobelsovho hesla, že tisíckrát opakovaná lož sa stáva skutočnosťou, feministky do úmoru opakujú, že ženy majú nižšie platové ohodnotenie ako muži. Čísla, ktoré uvádzajú, sú našťastie ľahko odhaliteľným štatistickým trikom. V prvom rade - neexistuje vyspelá spoločnosť (a k tej patríme), kde by bolo vôbec možné dať za rovnakú prácu rôznu plácu mužovi a žene. Ako je teda možné, že ženy majú podľa štatistík nižší príjem? Veľmi ľahko, na takýto trik nemusíme mať mozog Davida Copperfielda. Platy mužov a žien feministky nikdy nevykazujú na konkrétnych príkladoch, ale generálne. To znamená, že zákonite tie ženy, ktoré idú na materskú dovolenku vypadávajú z ukazovateľa platov a teda vždy po konečnom súčte bude sumár ženských príjmov nižší ako mužský. A nemôže to byť ani inak! Navyše k tomu ešte patrí známy fakt, že najvyššie posty (a teda aj najvyššie platy) sú obsadzované mužmi, ale nie preto, že by niekto ženám zakazoval byť riaditeľkami, generálnymi manažérkami či prezidentkami spoločností. Je to logicky tým, že sa väčšina z nich prirodzene rozhodne pre rodinu a nevenuje sa s takým nasadením kariére. TO ISTÉ by ale platilo aj pre mužov, keby oni mohli rodiť! Klasickým feministickým heslom je, že "žena je človek". Hoci o tom nikto nepochybuje, v tejto chvíli nám to zvlášť dobre pomôže odhaliť tento štatistický podvod. Keby sme totiž spočítali výplaty pracujúcich ĽUDÍ nie podľa ich pohlavia, ale podľa počtu odpracovaných hodín a kvalifikácie, NIKDY by sme nemohli tvrdiť taký blud, že je niekto diskriminovaný len kvôli pohlaviu. Navyše tu máme už opäť kapitalistickú ekonomiku, kde rozhoduje zisk a podľa zisku sú rozdeľované aj odmeny. Táto zákonitosť je BEZPOHLAVNÁ. Každý, kto by sa do podnikania pokúsil zavádzať princíp pohlavia, na to zákonite musí doplatiť. Aj v biznise platí unisex!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Názorný príklad


Svojho času som na web-stránke Rovnopravnost.cz založenom Českým svazem mužů vyzval ženy, aby sa prihlásili so svojou skúsenosťou s touto "diskrimináciou". Jediný konkrétny ohlas (všeobecných boli desiatky) môžem hneď odcitovať:
 "Reaguji na Vaši výzvu v článku a hlásím se jako žena, které byla prokazatelně přiřčena nižší mzda jak muži. A divte se: Ten chlap je stejný ročník jako já, srovnatelné vzdělání, praxe v trochu jiném oboru, než je tady potřeba, a byl mě přidělen jako podřízený !!!!
Když jsem zjistila, že mám odpovídat za výsledky práce nedouka, kterého jsem měla zaškolovat, předávat mu své (pracně nabyté) know how "za pusu", zaprotestovala jsem dostatečně hlasitě, aby došlo k nápravě. Kdybych však mlčela (což většina žen udělá), nikdo by se nad něčím takovým ani nepozastavil!
 Jináč, co se týče Vašich názorů na feministky, souhlasím, dokonce mnohdy souhlasím i s tím, že ženy berou méně proto, že prostě odvádí nižší výkon. To ale nikoho neopravňuje ke zevšeobecňování - ani ty feministky a už vůbec ne zaměstnavatele při určování platu.
S pozdravem B.Tesařová"
 K tomu netreba nič dodávať.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

O čom feministky mlčia


 Keď sa hovorí o platoch, tak je pochopiteľne veľké ticho ohľadne faktu, že preukazne vysoký podiel žien vôbec nemusí pracovať. Stačí, keď sa dobre vydajú, alebo dedia. Seriál "Najbohatšie ženy sveta" v Plus 7 dní dodáva dostatok príkladov zo života. A ako príklad dôslednej zlatokopky iste každý z nás pozná Annu Nicole Smithovú, ktorá farizejsky vyhlásila, že jej manželstvo s viac ako polstoročie starším 89-ročným ropným magnátom J. Howardom Marshallom nebolo nikdy o peniazoch. "Chcela by som, aby ešte žil. Bojujem zaňho. Robím to iba pre Howarda. A robím to pre svojho 19-ročného syna Daniela," uviedla modelka. "Verím, že spravodlivosti bude učinené zadosť. Howard by bol pyšný, že sa nevzdávam." (SITA, 27.10.2005).
 A nemusí ísť len o zlatokopky ako Nicole. Aj celkom počestné a milujúce ženy tým, že žijú dlhšie, než muži (čo je jedna z najväčších diskriminácií, o ktorej sa vôbec nehovorí) vlastnia po svojich predčasne zomretých mužoch väčšinu majetku ľudskej spoločnosti. O tom feministky mlčia.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Aký to má zmysel?


 Rozdiely v príjmoch mužov a žien sú nám teda jasné. Ešte by sme si mohli ujasniť, prečo sa feministiky pri svojich kampaniach úzkostlivo vyhýbajú čo i len o zmienke, že platy žien ovplyvňujú materské dovolenky. Je to logické, keby to pripustili, museli by rovnako logicky požadovať, aby boli ženy na materských dovolenkách lepšie finančne podporované. Ale keby to urobili, tak by tým podporili zároveň aj štandardnú rodinu muža a ženy a to je pre nich neprípustné! Ony majú predsa v základe svojej ideológie úlohu rozbiť takúto klasickú rodinu (viď http://gustavmurin.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=174483). Súžitie s mužom je podľa nich pre ženu väzením a "akýkoľvek kontakt s mužmi - aj tými, ktorí prejavujú solidaritu so ženským hnutím - musí byť považovaný za kolaboráciu" (Ti-Grace Atkinsonová v knihe Odysea Amazóniek). Preto je tehotenstvo (s mužom) a z neho vyplývajúce materstvo pre feministky zakázaná téma. Výsledkom zmanipulovaných štatistík o nerovnosti platov mužov a žien, teda nemá byť podpora materstva a prirodzenej úlohy žien v spoločnosti a rodine, ale kriminalizácia mužov. To je jediný feministický cieľ. A na ten je každá lož dobrá.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Tak už dosť


 Máme smolu, že kým ženy v politike väčšinou tvrdo presadzujú výhradne záujmy žien (a na to sú feministické príručky ideálne), medzi mužmi sa naopak pričasto nájdu takí, ktorí si chcú jednoducho šplhnúť a tak preberajú feministické kampane nekriticky za svoje. Eurokomisár Špidla sa tak rozhodol zviditeľniť kampaňou za platovú rovnoprávnosť pohlaví v Európskej Únii, keď vyrukoval s tvrdením, že príjmy žien sú tu ešte stále o 18% nižšie, než u mužov (na Slovensku o 24%, pretože sa tu na jednu ženu rodí viac detí a teda výpadky žien v práci sú vyššie). Síce priznal, že je to spôsobené "prerušením pracovnej kariéry" (pochopiteľne materstvom), ale kampaň aj tak spustil. Našťastie sa už aj muži začali organizovať (v poradných orgánoch vlád EÚ pre rovnoprávnosť pohlaví sú v drvivej väčšine len ženské a navyše feministické organizácie) a tak sa mu dostalo fundovanej odpovede v podobe "Otvoreného listu MANNdat e.V., Geschlechterpolitische Initiative (viď http://gustavmurin.webgarden.cz/otvoreny-list-spidlovi).
 Pokiaľ viem, tak pán Špidla (platený z daní nás všetkých bez rozdielu pohlavia!) doteraz neodpovedal. Kto mlčí, ten svedčí...

Gustáv Murín

Gustáv Murín

Bloger 
  • Počet článkov:  328
  •  | 
  • Páči sa:  9x

Vraciam sa na tento blog a verím, že tak opäť stretnem starých dobrých známych a aj nových čitateľov. Aj keď tento blog je všemožne aj nemožne filtrovaný, takže ho určite nenájdete vo Výbere :( Zoznam autorových rubrík:  KrimiMédiáCivilizáciaBratislavaDlhovekosťCestyRádioaktívni - doplňujúce textPolitikaJazykové hlavolamyRovnoprávnosťParadigmy zdraviaNezaradenéPartnerské vzťahy a rodinaKultúraČo sa deje

Prémioví blogeri

Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu