Záhada Tutanchmónovej výstavy - mimozemšťania v Bratislave?

Autor: Gustáv Murín | 16.8.2014 o 9:06 | (upravené 18.8.2014 o 10:19) Karma článku: 3,29 | Prečítané:  934x

Už som to zažil v Údolí kráľov. A teraz znovu na výstave "Tutanchamón - jeho hrobka a poklady". To čo hovorí Däniken nie je vycucané z prsta. Môžete sa presvedčiť sami.

Určite to organizátori výstavy takto neplánovali. Veď aj ten sprievodca, čo nás zobral do jednej z kráľovských hrobiek v Údolí kráľov sa netváril nadšene, keď som mu v jednej komore ukázal vpravo hore na nástennej maľbe postavičku Mimozemšťana. Normálny skafander, kozmonautická helma, rukavice. A keby aj nie, tak predovšetkým totálne porušenie nemeniteľného úzu, že postavy na staroegyptských maľbách sú zobrazované zásadne zboku!

  Nie som žiadny dänikenovec a keď mi ten sprievodca povedal, že je to "žaba", mávol som nad tým rukou.

  Lenže, teraz je v Bratislave výber pokladov z Tutanchamónovho hrobu. A pretože je to výber, všimol som si (naozaj nechtiac) opäť niečo neobvyklé, čo mi uniklo, keď som videl originálnu expozíciu v káhirskom múzeu.

  Našťastie to môžete posúdiť sami. Je to tuším druhá pohrebná zlatá

skriňa zo smeru, keď prichádzate (viď. foto denik.cz, ja som bol taký zaskočený, že som to zabudol odfotiť). A na pravej, dlhšej strane približne v strede, v hornom rade je rad postáv, aké vidíte v staroegyptských vyobrazeniach bežne. Samí bohovia so zdvihnutými rukami. No lenže dve z tých postáv sa pozerajú na vás!

 Na otvorení výstavy bol aj významný český egyptológ, tak som sa dovolil opýtať, čo to znamená. Veď ak mali starí Egypťania v takej úcte symboly a znázorňovanie bohov malo striktné predpisy, ako by si to všetko mohli dovoliť porušiť práve u faraónovej hrobky a ešte aj dva krát?

  Zatváril  sa ako ten sprievodca v Údolí kráľov, ale ukázal mi, že pod tými záhadnými postavičkami vľavo je na vrchu stĺpca hieroglyfov zopakovaná tá ľavá, tučná, teda neegyptská tvár. Veď aj ten výraz a tučnota nemá žiadnu obdobu ani v sochách a bustách zo starého Egypta! A celkom určite nepatrí medzi hieroglyfy. Tak prečo tam je? A čo to znamená?

  Pán profesor nechcel o tom, že je to niečo nezvyklé, nič počuť a Däniken nebol po ruke.

  Tak sa o tom presvedčte sami a sami si urobte záver.

  Prajem prima lúštenie záhady Tutanchamónovej hrobky...

 

P.S. Tu sú tie postavičky zaznamenané vďaka jednému pozornému čitateľovi. A v rámci hieroglyfov na tej pohrebnej skrini ich našiel viac, než ten pán profesor.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?