Slovensko nie je odkladisko obetí americkej agresie

Autor: Gustáv Murín | 2.9.2015 o 11:04 | (upravené 7.9.2015 o 15:46) Karma článku: 6,06 | Prečítané:  1593x

   Majú sa riešiť príčiny a nie následky.    A príčiny sa riešia na mieste, kde vznikli.    V tom plne súhlasím s našou vládou a jej premiérom.

   Utečenecké vlny prichádzajú z krajín napadnutých v nedávnej minulosti Spojenými štátmi. Dnes takmer všetci prezidentskí kandidáti akceptujú, že tieto agresie boli chybou a menujú konkrétne Irak. V minulosti sa tejto agresii s porušením medzinárodného práva, pod vymyslenými zámienkami a dokonca za cenu zločinov proti ľudskosti postavili rezignáciou na svoje posty statoční americkí diplomati, generáli vo vysokých funkciách, dokonca Bushovi poradcovia, akademickí experti a umelci. Známy americký herec Robert Redford nazval Georgea Busha Jr..: „...nenávistný, krátkozraký tyran, posadnutý mocou a ochotný dopúšťať sa zločinných chýb“. A dodal: „Pociťujem hnev a frustráciu nad stratou štátu, ako sme ho poznali predtým... Nebude ľahké odčiniť to, čo Amerike spôsobila táto vláda.“

   Momentálne najprominentnejší kritik „bushizmu“ režisér Oliver Stone vyhlásil: „Zo Spojených štátov je krajina posadnutá národnou bezpečnosťou a všetko tomu podriaďuje.“ A aj vo svojom cykle dokumentov dokazuje, že ide o umelo vyvolanú posadnutosť na úkor iných národov. Tentoraz na to doplatili Sýria, Irak, Afganistan, Líbya, Somálsko a Kosov. Tam všade americkí republikáni poslali vojská, aby to rozbombardovali a nechali tak. Výsledkom je dnešná masa utečencov, ktorá sa doslova vylodila ako invázne vojsko na hraniciach EÚ.

   A namiesto toho, aby EÚ v súlade s kritickými hlasmi americkej inteligencie i občanov jednotne žiadala od USA kompenzácie za nimi vyfabrikovaný problém, sme konfrontovaní s absurdnou kritikou vedúcich predstaviteľov EÚ, keď sa naša vláda snaží ponúkať racionálne riešenia – aj v podobe prijatia sýrskych kresťanov. Príkladom už úplnej straty súdnosti aj rešpektovania demokracie je nedávne vyhlásenie nemeckej kancelárky Merkelovej (jedinej, čo týchto utečencov povzbudzuje, aby sa do Európy priam valili, lebo "Nemecko ich zvládne až 800 tisíc"), že je vláda nepripustí žiadne protesty a dokonca žiadnu kritiku. Stalin musí v hrobe tancovať kazačok od radosti z takej nasledovkyne. Veď vďaka nej je reakcia Európy na vlnu utečencov zmätená. Nech je Orbán aký chce, ale je jediný kto to z vysokopostavených politikov pomenoval konečne naplno. Veď kým iní sa to snažia na vlastnú päsť regulovať tú utečeneckú inváziu, Merkelová utečencov fakticky povzbudzuje aj za cenu kolapsu Schengenského priestoru. To konštatoval aj náš minister Lajčák. Tým, že svojím nečitateľným postojom núti jednotlivé štáty EÚ prijímať samostatné rozhodnutia, spúšťa dezintegráciu EÚ! Kto vie, čo na ňu našili Američania, keď ju toľko rokov odpočúvali...

   Žiaľ, v určitej časti našej inteligencie sa pestujú ľubozvučné gestá, kde všetka logika a schopnosť domyslieť následky ide bokom. Utečenci predsa nie sú kusy nábytku, ktoré niekde uskladníme! Naopak, logicky si vyžadujú ďalšie náklady na ich bežné výdavky, vzdelanie ich detí a zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre všetkých. A na toto my nemáme dostatočné zdroje ani pre vlastné obyvateľstvo!

   Podporme našu vládu v jej rozumných snahách riešiť vzniknutú utečeneckú pandémiu v miere našich možností. Ak problém nevyriešime spolu s ňou, zmocnia sa ho extrémisti a SNS, ktorej nápadne narastajú preferencie. A to snáď nikto rozumný nemôže chcieť!

 

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?