Utečenci? Američania vybombardujú, ISIS vyfinancuje, Merkelová rozdistribuje...

Autor: Gustáv Murín | 4.9.2015 o 12:59 | (upravené 4.9.2015 o 13:18) Karma článku: 5,43 | Prečítané:  748x

Podľa americkej publikácie "Amerika proti svetu – v čom je iná a prečo ju nemajú radi" autorov A. Kohuta a B. Stokesa (vyd. Slovart, 2006) sa obyvatelia väčšiny oslovených krajín zhodli, že najväčším nebezpečím pre svetový mier...

...sú Spojené štáty. Podotýkam, že kniha je založená na výsledkoch prieskom váženej americkej agentúry Pew Research Center for the People and the Press a vydanie uvedenej knihy na Slovensku podporilo Veľvyslanectvo USA. Táto publikácia konkrétne cituje (a jej vlastné výskumy to potvrdzujú) "...Eurobarometer uskutočnený v pätnástich krajinách Európskej únie v októbri 2003 ukázal, že ľudia pokladali Spojené štáty za rovnakú hrozbu pre svetový mier ako Irán. V štyroch krajinách - v Grécku, Španielsku, Fínsku a Švédsku - obyvatelia pokladali Spojené štáty za najväčšiu hrozbu pre stabilitu, dokonca väčšiu ako Irán a Severná Kórea. Ešte aj vo Veľkej Británii, ktorá je najspoľahlivejším spojencom Ameriky, pokladala Spojené štáty za nebezpečenstvo 55-percentná väčšina obyvateľov.". A to že neuvážené, nezmyselné a medzinárodné právo porušujúce agresie USA spustili lavínu utečencov, ktorá sa teraz valí na Európu, snáď už pochopil každý.

   ISIS by ani nevznikla a nebola taká silná, keby práve Američania (indoktrinovaní falošným ultra-patriotizmom republikánv, ktorí obľubujú zisky z vývozu smrti, produkovanej ich vojensko-priemyselným komplexom od konca Druhej svetovej vojny) nespáchali také zločiny v Iraku, ako bombardovanie civilistov, mučenie väzňov horšie než za Saddáma, rozkrádanie irackého majetku a kultúrnych pamiatok a plošné ponižovanie obyvateľstva prepadmi ich obydlí so psami a ďalšie neospravedlniteľné zverstvá na ľudskosti. Nečudo, že sa na to už nemohli dívať nielen domáci, ale aj tisíce tých,čo prichádzajú z celého sveta pod vlajky ISIS. Žiaľ, v tomto prípade diabol vyháňa čerta. ISIS je však tá najodpornejšia reakcia na americké bezhraničné porušovanie elementárnych ľudských práv. A najhoršie je, že ISIS má na finacovanie invázie utečencov do Európy dosť peňazí z bánk tých miest, ktoré doteraz obsadil.

  No a kotrmelce pani Merkelovej snáď ani netreba komentovať. Stačí citovať Orbána, ale aj nášho ministra zahraničných vecí Lajčáka.

  Mnohí z nás to všetko síce chápu, ale zároveň vyjadrujú pochybnosť, či s tým my, občania Slovenska, môžeme niečo robiť. Ale áno a nie je nič ľahšie! Stačí podporiť našu vládu, dnes už v súlade s celou skupinou krajín V4, aby odolali pokusom Merkelovej a jej podobným preniesť predovšetkým ich zodpovednosť na malé krajiny, ako je Slovensko, a doslova sa vysmiať princípom, pre ktoré EÚ vznikla (vrátane Schengenu) a pre ktoré sme do EÚ vstúpili. Netreba ísť ani do ulíc a demonštrovať, stačí len pridať svoj hlas na podporu rozumu a základných princípov demokracie, ľudských práv a EÚ. Napríklad aj na tejto stránke...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?