Maďária – ďaleko je z Budapešti

Autor: Gustáv Murín | 5.10.2015 o 10:50 | (upravené 7.10.2015 o 16:53) Karma článku: 4,59 | Prečítané:  318x

Pri rozpade Československa sa na maďarskej strane objavili hlasy, že Budapešť je Bratislave bližšie ako Praha. Logicky by sme sa teda mali „primknúť“ v Maďarsku.

   Veď náš znak je súčasťou maďarského (tak ako je slovenský modrý klin v súčasnej českej zástave, ktorú si prisvojili naši českí bratia z čias federácie).

  Počas leta som ale opakovane zistil, že je naozaj ťažké trafiť z Budapešti do Bratislavy. Až takmer po hranice totiž také mesto v maďarskom dopravnom značení neexistuje. A keby len to, neexistuje ani Slovensko!

   Na veľkej okružnej diaľnici okolo hlavného mesta Maďarska nájdete označenia – A, SLO, HR a SRB. Ale žiadne SVK. Kto chce trafiť do Bratislavy, musí sa dať smerom na A, teda Rakúsko. A až v Győri sa objaví nápis Pozsony! To pochopí len Maďar (a Buta Tóth, teda blbý Slovák). Neviem, ako k nám z Maďarska trafia cudzinci. Je to zázrak.

   No ale čo sa čudujeme, keď minulý pán Veľvyslanec Maďarska mal na vizitkách napísané sídlo svojho Veľvyslanectva tiež – Pozsony!

   Ja som za to, aby sa Bratislava a Budapešť zblížili. A veľmi veľa by pre to mohli urobiť už len tie dopravné značenia na maďarskej strane...

 

P.S. Toto je oficiálny kontakt na Veľvyslanectvo Maďarskej republiky v SR:

Adresa: Veľvyslanectvo Maďarskej republiky, Sedlárska 3, 814 25 Bratislava.

Fax: 00421 2 5443 5484.

Tel.: 00421 2 5443 0544.

e-mail: pozsony@embhung.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?