Veľvyslanci k roku 2017

Autor: Gustáv Murín | 9.4.2017 o 10:25 | (upravené 13.4.2017 o 11:37) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  138x

Samostatnosť Slovenskej republiky po roku 1993 potvrdzujú a povyšujú aj zahraničné diplomatické misie, ktoré sú v hlavnom meste Bratislava. Viacerých Veľvyslancov oslovil ON Magazín, aby predstavili ich víziu roku 2017.  

Pred najväčším sviatkom jari, Veľkou nocou, predstavujem vyjadrenie Mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Rakúskej republiky na Slovensku, pána Helfrieda Carla:

Keďže žijeme v turbulentných časoch, nie je ľahké robiť plány. Napriek tomu samozrejme je niekoľko vecí, ktoré som si predsavzal pre budúce mesiace a mám aj niekoľko želaní. V Rakúskubol minulý rok zvolený nový prezident, voľby napäto sledovali aj tu na Slovensku. Skoré stretnutie rakúskeho spolkového prezidenta Alexandra Van der Bellena, ktorý bol inaugurovaný 26. januára, so slovenským prezidentom Andrejom Kiskom by ma potešilo.  Bolo by to potvrdením vynikajúcich vzťahov medzi našimi krajinami a nepochybujem, že si obaja prezidenti určite majú čo povedať. Druhé želanie sa týka medzinárodnej politiky. Čo možno nie je na Slovensku všeobecne tak známe, Rakúsko je v roku 2017 predsedajúcou krajinou OBSE, celosvetovo najväčšou regionálnou organizáciou pre bezpečnosť.  Skutočnosť, že sa v OBSE prijímajú rozhodnutia v zhode 57 zúčastnených štátov, robí z predsedníctva mimoriadnu diplomatickú výzvu. Dúfam, že sa nám podarí prispieť k  ukľudneniu existujúcich konfliktov, vytvoreniu dôvery a pokročíme v boji proti radikalizmu. V súvislosti s Európskou úniou by som si želal jej posilnenie v roku 2017. Rakúsko, ako aj Slovensko sú si vedomé toho, že pre mnoho výziev dneška môžu existovať len európske odpovede. Pri tejto príležitosti by som rád Slovensku srdečne zablahoželal k úspešnému predsedníctvu v uplynulom polroku. Aj ja osobne mám jedno predsavzatie  pre tento rok: Chcem sa naďalej usilovne učiť po slovensky. Mám z toho veľkú radosť a osoh, i keď musím priznať, že tento jazyk nie je práve najľahší. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?