Veľvyslanci k roku 2017

Autor: Gustáv Murín | 9.4.2017 o 14:30 | (upravené 13.4.2017 o 11:37) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  152x

Samostatnosť Slovenskej republiky po roku 1993 potvrdzujú a povyšujú aj zahraničné diplomatické misie, ktoré sú v hlavnom meste Bratislava. Viacerých Veľvyslancov oslovil ON Magazín, aby predstavili ich víziu roku 2017.  

Pred najväčším sviatkom jari, Veľkou nocou, predstavujem vyjadrenie  Veľvyslankyne Slovinska v SR, pani Bernarda Gradišnik:

 

   V roku 2017 žiaľ končí môj mandát na Slovensku. Do jeho ukončenia ma však spolu s mojimi spolupracovníkmi na veľvyslanectve čaká ešte uskutočnenie niekoľkých podujatí. Minulý rok bola väčšina našich podujatí spojených s oslavami 25. výročia slovinskej samostatnosti, tento rok sa zas budú niektoré konať v rámci 25. výročia medzinárodného uznania Slovinska. Spomeniem len niektoré z nich: po úspešnom podujatí Slovinské dni v Košiciach a Trenčíne, ide o viacdňový festival prezentácie slovinskej kultúry a hospodárstva, sa tento rok predstavíme v Banskej Bystrici. V Bratislave v máji spoluorganizujeme aj s niektorými ďalšími veľvyslanectvami a slovenskými partnermi medzinárodnú módnu prehliadku, na ktorej sa predstaví mladý slovinský návrhár. Spolu so symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu sa v júni predstavia slovinský pianista a dirigent. Na jar zasadíme slovinský vinič, potomka najstaršieho viniča na svete, ktorý má viac ako 400 rokov a zároveň predstavíme slovinské vína. Taktiež si prajeme prehĺbiť prezentáciu v oblasti včelárstva a spolu so slovenskými partnermi dosiahnuť, aby sa 20. máj vyhlásil za svetový deň včiel.
   Vždy sa najviac teším, keď vo svojej práci môžem prepájať, momentálne Slovinsko a Slovensko. Výstava SLOV-SLOV dimenzia, ktorá vznikla minulý rok a predstavuje podobnosti a rozdiely medzi našimi krajinami, je názorným príkladom výbornej spolupráce a dúfam, že bude aj tento rok pokračovať vo svojej ceste po svete.
   Na Slovensku som prežila 4 prekrásne roky, cítim sa tu už ako doma a priala by som si, keby sa moje bývanie tu ešte trošku predĺžilo. V každom prípade pri svojom odchode do Slovinska vezmem so sebou ešte dvoch psích miešancov, ktorých som si pred tromi rokmi vzala zo psieho útulku Sloboda zvierat. Každý deň mi budú pripomínať čas prežitý vo vašej krásnej krajine medzi milými ľuďmi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?