Veľvyslanci k roku 2017

Autor: Gustáv Murín | 10.4.2017 o 17:34 | (upravené 13.4.2017 o 11:33) Karma článku: 1,14 | Prečítané:  135x

Samostatnosť Slovenskej republiky po roku 1993 potvrdzujú a povyšujú aj zahraničné diplomatické misie, ktoré sú v hlavnom meste Bratislava. Viacerých Veľvyslancov oslovil ON Magazín, aby predstavili ich víziu roku 2017.  

Pred najväčším sviatkom jari, Veľkou nocou, predstavujem vyjadrenie Mimoriadnej a splnomocnenej Veľvyslankyne Tureckej republiky na Slovensku, pani Aslıgül Üğdül:

 

Som nesmierne rada, že som naspäť v krajine, ktorú milujem, vysoko obdivujem a ktorá je ozajstným priateľom Turecka. Pre našú rodinu Üğdül to je už druhá misia na Slovensku. Môj manžel Tunç totiž pôsobil ako veľvyslanec Turecka v Bratislave v rokoch 2007-2010. Čas strávený na Slovensku sme si vždy uchovávali v srdci. Taktiež sme vždy spomínali na Slovákov a ich láskavosť, srdečnosť a pohostinnosť.

   Rok 2016 bol na celom svete mimoriadne náročným rokom z rôznych hľadísk. Globálne ekonomické výkyvy; neutíchajúce občianske vojny, zanechávajúce obrovské straty na životoch a mestá v rozvalinách; pretrvávajúce teroristické útoky, vyžadujúce si tisícky nevinných životov; zverstvá živené sociálnymi, náboženskými a sektárskymi rozpormi, ako aj masová migrácia, vysídlené osoby a stále sa zhoršujúca humanitárna kríza sa natrvalo umiestnili v titulkoch správ a spôsobujú nám všetkým horké utrpenie.

   Bohužiaľ, dopadu týchto pohrôm nebol nikto ušetrený, vrátane Európy a mojej milovanej krajiny – Turecka, ktoré čelilo zbabelým a opovrhnutiahodným teroristickým útokom, a tak predviedlo rozhodujúci a neochvejný boj súčasne proti niekoľkým teroristickým organizáciam, ako sú ISIL/DAESH, PKK a jej pridružené organizácie, ako aj FETÖ, ktorej pokus o prevrat bol prekazený vďaka veľkej obeti tureckého národa, zaviazaného svojej slobode a demokracii.

   Napriek tomu sa nesmieme nechať týmto všetkým zatiahnuť do zúfalstva. Mali by sme si zachovať nádej, pevné odhodlanie a solidaritu na riešenie všetkých týchto problémov a poraziť spoločných nepriateľov raz a navždy. Silná medzinárodná spolupráca je v tomto procese kľúčová.

   Pri tejto príležitosti by som rada pripomenula, že EÚ predstavuje pre Turecko kľúčové ukotvenie. Proces členstva Turecka v EÚ je najdôležitejším projektom modernizácie od vyhlásenia republiky. Napriek ťažkostiam a nepriazni v našom prístupovom procese je a naďalej bude plné členstvo v EÚ strategickým cieľom Turecka.

   Z celého srdca si želám, aby rok 2017 bol lepším pre celé ľudstvo bez akejkoľvek diskriminácie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Krajmerová previedla podiel v nákupnom centre na Zoroslava Kollára

Mária Krajmerová previedla svoj podiel na spoločnosť advokáta z mafiánskych zoznamov.

KOMENTÁRE

Protificovský odboj prepadli rozpaky

Opozícia s víziou okamžitého konca Pellegriniho ulietava priďaleko.


Už ste čítali?