Veľvyslanci k roku 2017

Autor: Gustáv Murín | 10.4.2017 o 17:34 | (upravené 13.4.2017 o 11:33) Karma článku: 1,14 | Prečítané:  157x

Samostatnosť Slovenskej republiky po roku 1993 potvrdzujú a povyšujú aj zahraničné diplomatické misie, ktoré sú v hlavnom meste Bratislava. Viacerých Veľvyslancov oslovil ON Magazín, aby predstavili ich víziu roku 2017.  

Pred najväčším sviatkom jari, Veľkou nocou, predstavujem vyjadrenie Mimoriadnej a splnomocnenej Veľvyslankyne Tureckej republiky na Slovensku, pani Aslıgül Üğdül:

 

Som nesmierne rada, že som naspäť v krajine, ktorú milujem, vysoko obdivujem a ktorá je ozajstným priateľom Turecka. Pre našú rodinu Üğdül to je už druhá misia na Slovensku. Môj manžel Tunç totiž pôsobil ako veľvyslanec Turecka v Bratislave v rokoch 2007-2010. Čas strávený na Slovensku sme si vždy uchovávali v srdci. Taktiež sme vždy spomínali na Slovákov a ich láskavosť, srdečnosť a pohostinnosť.

   Rok 2016 bol na celom svete mimoriadne náročným rokom z rôznych hľadísk. Globálne ekonomické výkyvy; neutíchajúce občianske vojny, zanechávajúce obrovské straty na životoch a mestá v rozvalinách; pretrvávajúce teroristické útoky, vyžadujúce si tisícky nevinných životov; zverstvá živené sociálnymi, náboženskými a sektárskymi rozpormi, ako aj masová migrácia, vysídlené osoby a stále sa zhoršujúca humanitárna kríza sa natrvalo umiestnili v titulkoch správ a spôsobujú nám všetkým horké utrpenie.

   Bohužiaľ, dopadu týchto pohrôm nebol nikto ušetrený, vrátane Európy a mojej milovanej krajiny – Turecka, ktoré čelilo zbabelým a opovrhnutiahodným teroristickým útokom, a tak predviedlo rozhodujúci a neochvejný boj súčasne proti niekoľkým teroristickým organizáciam, ako sú ISIL/DAESH, PKK a jej pridružené organizácie, ako aj FETÖ, ktorej pokus o prevrat bol prekazený vďaka veľkej obeti tureckého národa, zaviazaného svojej slobode a demokracii.

   Napriek tomu sa nesmieme nechať týmto všetkým zatiahnuť do zúfalstva. Mali by sme si zachovať nádej, pevné odhodlanie a solidaritu na riešenie všetkých týchto problémov a poraziť spoločných nepriateľov raz a navždy. Silná medzinárodná spolupráca je v tomto procese kľúčová.

   Pri tejto príležitosti by som rada pripomenula, že EÚ predstavuje pre Turecko kľúčové ukotvenie. Proces členstva Turecka v EÚ je najdôležitejším projektom modernizácie od vyhlásenia republiky. Napriek ťažkostiam a nepriazni v našom prístupovom procese je a naďalej bude plné členstvo v EÚ strategickým cieľom Turecka.

   Z celého srdca si želám, aby rok 2017 bol lepším pre celé ľudstvo bez akejkoľvek diskriminácie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?