Veľvyslanci k roku 2017

Autor: Gustáv Murín | 13.4.2017 o 11:32 | (upravené 13.4.2017 o 11:41) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  88x

Samostatnosť Slovenskej republiky po roku 1993 potvrdzujú a povyšujú aj zahraničné diplomatické misie, ktoré sú v hlavnom meste Bratislava. Viacerých Veľvyslancov oslovil ON Magazín, aby predstavili ich víziu roku 2017.  

   Pred najväčším sviatkom jari, Veľkou nocou, predstavujem vyjadrenie Mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ruskej federácie v Slovenskej  republike A. L. Fedotova:

Rok 2017 – je rokom storočia dvoch revolúcií v Rusku, ktoré kardinálne zmenili dejiny našej krajiny a celého sveta, rôzne ovplyvnili, aj tragicky, osudy miliónov ľudí. Rád by som vyslovil želanie, aby sme  tento rok my – aj krajiny, aj ľudia – prežili bez otrasov, aby sme sa častejšie tešili z vlastných úspechov a kladných výsledkov činnosti celej spoločnosti.

Dúfam, že v dnešnej neľahkej medzinárodnej situácii, keď narastajú spoločné výzvy a hrozby, najmä hrozba terorizmu, sa podarí medzinárodnému spoločenstvu napokon zjednotiť úsilie na riešenie najpálčivejších a najzávažnejších problémov súčasnosti.

Úlohou Veľvyslanca a Veľvyslanectva je nadväzovať priateľské vzťahy a vzájomne výhodnú spoluprácu medzi štátmi. So Slovenskom máme tradične dobré vzťahy. Spájajú nás spoločné dejiny, slovanská kultúra, príbuznosť jazykov. Budeme pokračovať v rozvíjaní konštruktívneho politického dialógu, v rozširovaní obchodnej a ekonomickej spolupráce, budeme prehlbovať humanitárne styky s vašou krajinou.

Dúfam, že rok 2017 dodá nové impulzy našim kontaktom vo všetkých sférach a urobí ich ešte bohatšími a produktívnejšími v záujme občanov našich dvoch krajín.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Českí veriaci: Slováci, s Pavlúsom ste prišli o veľa

Evanjelický farár Jakub Pavlús, ktorého prepustili za názor na homosexuálne manželstvá, si našiel nový zbor na Morave.

KOMENTÁRE

Čo je prípad Pavlús oproti kotlebovským kňazom

Zdá sa, že cirkvi si nešťastne vybrali nepriateľa.


Už ste čítali?