Veľvyslanci k roku 2017

Autor: Gustáv Murín | 13.4.2017 o 11:32 | (upravené 13.4.2017 o 11:41) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  95x

Samostatnosť Slovenskej republiky po roku 1993 potvrdzujú a povyšujú aj zahraničné diplomatické misie, ktoré sú v hlavnom meste Bratislava. Viacerých Veľvyslancov oslovil ON Magazín, aby predstavili ich víziu roku 2017.  

   Pred najväčším sviatkom jari, Veľkou nocou, predstavujem vyjadrenie Mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ruskej federácie v Slovenskej  republike A. L. Fedotova:

Rok 2017 – je rokom storočia dvoch revolúcií v Rusku, ktoré kardinálne zmenili dejiny našej krajiny a celého sveta, rôzne ovplyvnili, aj tragicky, osudy miliónov ľudí. Rád by som vyslovil želanie, aby sme  tento rok my – aj krajiny, aj ľudia – prežili bez otrasov, aby sme sa častejšie tešili z vlastných úspechov a kladných výsledkov činnosti celej spoločnosti.

Dúfam, že v dnešnej neľahkej medzinárodnej situácii, keď narastajú spoločné výzvy a hrozby, najmä hrozba terorizmu, sa podarí medzinárodnému spoločenstvu napokon zjednotiť úsilie na riešenie najpálčivejších a najzávažnejších problémov súčasnosti.

Úlohou Veľvyslanca a Veľvyslanectva je nadväzovať priateľské vzťahy a vzájomne výhodnú spoluprácu medzi štátmi. So Slovenskom máme tradične dobré vzťahy. Spájajú nás spoločné dejiny, slovanská kultúra, príbuznosť jazykov. Budeme pokračovať v rozvíjaní konštruktívneho politického dialógu, v rozširovaní obchodnej a ekonomickej spolupráce, budeme prehlbovať humanitárne styky s vašou krajinou.

Dúfam, že rok 2017 dodá nové impulzy našim kontaktom vo všetkých sférach a urobí ich ešte bohatšími a produktívnejšími v záujme občanov našich dvoch krajín.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba autobusovej stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach stále mlčí

S prestavbou stanice sa nezačne skôr, ako sa dokončí modernizácia električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?