Je Harabin normálny?

Autor: Gustáv Murín | 19.6.2017 o 9:51 | (upravené 19.6.2017 o 9:57) Karma článku: 3,17 | Prečítané:  451x

Vzhľadom k verejným vyjadreniam sudcu Štefana Harabina môžeme mať vážne obavy o jeho duševné zdravie. Minimálne to pripomína tzv. Mečiarov syndróm.

Mečiarov syndróm nie je žiadny unikát. Dá sa opísať aj ako "disociálna porucha osobnosti". Lekárska definícia znie: "...prejavuje sa správaním s asociálnymi až antisociálnymi následkami, nerešpektovaním bežných noriem a pravidiel správania, vrátane porušovania zákona. Takýto človek vlastné záujmy a potreby výrazne povyšuje nad záujmy druhých ľudí a spoločnosť."

   Je podozrenie, že super-ego pána Harabina je nad všetkým. Považuje sa za Boha (lebo vraj sudcovia sú ako bohovia), chce vraj byť prezidentom (za kotlebovcov?!) a je podľa vlastných slov sudcovský Superman.

  Výrazy ako skromnosť, súdnosť (u sudcu!), či kolegialita - to sú v prípade Harabin pojmy neznáme.

  Obavy o jeho duševné zdravie vyvolávajú najmä jeho výroky, ktoré sa nesrovnávajú s realitou. A strata kontaktu s realitou je už krôčikom do blázninca. To mu, samozrejme, nikto neprajeme, ale čo si máme pomyslieť o takomto výroku v rozsiahlom rozhovore pre Život č.18/2017:

   "Moje rozhodnutia sú moja vizitka a výkladná skriňa slovenskej judikatúry uznávané tiež v zahraničí."

   O tom, že by si Harabina zahraničie v dobrom všimlo (v zlom zrejme áno) nič nevieme. A TU (stačí kliknúť) sa môžeme presvedčiť, ako je to s tou jeho vizitkou "najlepšieho trestného sudcu".

   V uvedenom rozhovore sa vyznal aj z obdivu k Mečiarovi. A ten nás len nedávno presvedčil, že ak by ho aj celý svet usvedčil z nekalých činov až zlo-činov, on si bude mlieť stále tú svoju mantru, ktorá sa mu hodí. Tak aj Harabin, sám seba vychvaľuje, sám seba dáva za vzor, ale keď sa na to pozrieme bližšie a zoberieme konkrétny príklad (TU, stačí kliknúť), zistíme, že výsledok je v očiach ostatných sudcov a aj ich najvyšších orgánov nielen biedny, seba-exhibičný, ale aj škandalózny.

  Naozaj sa treba opýtať, nemal by byť duševný stav sudcov, ak majú také symptómy ako Harabin, podrobený lekárskej prehliadke? Veď ak šoféri musia prejsť takouto skúškou a majú ďaleko menšiu zdpovednosť, u sudcov typu Harabina by to snáď mala byť povinná sebaobrana spoločnosti, či nie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?