LABORATÓRIUM – PROBLÉMY S MUŽO-ŽENAMI

Autor: Gustáv Murín | 14.2.2018 o 10:53 | (upravené 16.4.2018 o 7:57) Karma článku: 2,30 | Prečítané:  456x

Keďže dlhodobo mapujem našu aj svetovú vedu v rubrike Laboratórium, ktorá už roky vychádza v literárnom mesačníku Slovenské pohľady (na literatúru, umenie a vedu), rád by som vám predstavil to najzaujímavejšie.

 Dnes to bude o problémoch mužo-žien.

 

   Len 0,6% populácie USA sú takzvaní transgenderi. Teda osoby s nejasným pohlavím, ktoré menia, ako im to príde. Výborne sa na tom priživia plastickí chirurgovia a ďalší špecialisti. Takto stvoria muženu. Takýto tvor vyrazí do ulíc a nestačí sa čudovať. Nielenže sú trangenderi prijímaní s rozpakmi, ale vznikol aj kuriózny pseudo-problém kam s nimi, keď si potrebujú odskočiť. A toto je tá ideálna téma, ktorá neohrozuje washingtonskú politiku, zato zamestnáva školy, rodičov, súdy a políciu. Nech sa páči, toto sú príklady:

   V štáte Idaho sa 25-ročný Alberto Robledo vyhlásil za ženu menom Ally. V tom by nebol taký problém, keby sa počas nakupovania v miestnych potravinách nerozhodol-la odskočiť si na ženskú toaletu. To by tiež nebol problém, keby Ally vyzeral ako žena. Ale veľmi ani nie. A tak mu-jej zakrátko priniesli miestni policajti úradné oznámenie, že na budúce má isť za svojimi potrebami radšej do kríkov, pretože: „Zamestnanci predajne nechcú žiadne ďalšie problémy, a tak sa rozhodli uplatniť svoje právo na vylúčenie tohto jedinca z ich obchodu. Každý, kto vlastní alebo spravuje svoj majetok, môže urobiť toto rozhodnutie.“ Zdá sa, že až na senzáciechtivých novinárov sa miestna komunita vrátane policajtov stavia na stranu zákazu.

   Problém je v tom, že tieto osoby vyzerajú naozaj čudne. To si myslel aj dedko piataka v štáte Maine, keď sa správe školy sťažoval, že na dievčenské toalety chodí bývalý chlapec menom Nicole. Že chce byť dievčaťom sa rozhodol ako dvojročný (?!), a všetci to berú vážne. Tak vážne, že sa „problémom“ musel zaoberať Najvyšší súd tohto federálneho štátu. Prosté riešenie navrhnuté školou, že by Nicole chodila na učiteľské WC, odmietli rodičia, ako diskriminačné. A to si myslí aj súd, takže toho starého pána z takýchto novôt asi čoskoro porazí.

   Aké ťažké to majú americké úrady a aj bežní občania s „transgendermi“, pochopíte z reportáže CNN zo septembra tohto roku. Osoba, ktorú reportáž opisuje, je bývalý príslušník elitnej jednotky SEAL. Teda takej, kde sa dostanú len „skutoční chlapi”. Už vstupné previerky z nich väčšinu vyradia. A aby toho nebolo málo, táto mu-žena patrila do povestného tímu č. 6, ktorý okrem iných tajných zabijackých operácií zlikvidoval aj Bin Ládina. A tento tvor si po tom všetkom zmyslí, že to bol omyl a on je vlastne žena! Výsledkom je plecnatý chlap, ktorý sa rád hrá s reálnymi zbraňami a ešte radšej z nich strieľa, ale chodí na vysokých opätkoch a s naružovanými ústami. Niet sa čo čudovať, že ho na Reagan National Airport nevedela ochranka letiska zaradiť do správneho pohlavia a nastali zmätky. A tak toho SEAL-ženu zadržali. Nebol by to taký škandál, keby sa táto mu-žena neživila prednášaním o ľudských právach transgenderov. Hneď mal-la námet na ďalšiu prednášku a CNN na „šokujúcu” reportáž. Tak toto sú „problémy” Američanov, kým ich žoldnieri šíria smrť po celom svete a tí zo SEAL zabíjajú kohokoľvek, kto sa niekomu vo Washingtone a Pentagone znepáči.

  A možno bude svetový mier zachránený kompromisným návrhom istého amerického zlepšovateľa v označovaní toaliet namiesto doterajších dvoch znakov, tromi:

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šefčovič prijal ponuku Smeru, ohlásil kandidatúru na prezidenta

Ponuku kandidovať na prezidenta dostal od predsedu Smeru Roberta Fica.

Dnes píše Jaroslav Rumpli

Kočnerovi kamaráti sa pretekajú v jeho zapieraní

Pre čo iné než pre prachy by niekto za takýchto okolností zotrvával vo funkcii.

SVET

Nová anexia? Putina hnevá Lukašenko, pozýva aj Američanov

Putin by mohol byť opäť prezidentom.


Už ste čítali?