Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

RODINA V OHROZENÍ (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

zene treba za TO platit

inak ta to bude stat uplne vsetko
 
Hodnoť

no, smutne

da sa to niekde pripomienkovat?
 

asi najlepsie

u psychiatra. Nemusi to byt az tak zle, mozno je to iba prepracovanost.
Ak sa ale nebude liecit, moze to progresovat a nakoniec budu nanho feministky vyskakovat vsade, aj na zachode.
 

To je práve problém

V tom by mohli pomôcť právnici, pretože verejnou diskusiou takéto feminsitické zákony zásadne neprechádzajú. Je to rovnaký mechanizmus ako za komunizmu. Vtedy sme tiež nemali šancu sa včas brániť, či aspoň ohradiť. Alebo pani Olga Pietruchová by nám mohla dať radu, ako uplatniť svoje právo na rovnoprávnosť. Prečo odrazu tak mlčí?
 

organizuje

flotilu feministiek na odvratenej strane Mesiaca.
 
Hodnoť

Absolútna neznalosť problematiky.

Pán Murín, skúste si najskôr naštudovať reakcie žien na to, keď majú konečne vystúpiť verejne proti mužovi, ktorý ich týral, keď sú konfrontované s tým, že ONI "majú" svojim svedectvom poslať svojho (i keď tyrana a alkoholika) do väzenia. Toto si najskôr naštudujte a potom píšte. Uvedomte si, že píšete o prípadoch týraných žien - a v tejto súvislosti píšete o mužoch, akoby to boli tzv. "bežné typy" ( i keď na Slovensku - môže byť nikedy "bežným typom" aj pravidelný alkoholik). Mám na mysli muža, ktorý spolu so svojou ženou zvláda normálne svoje manželstvo a rodinu, bez násilia (akéhokoľvek). Uvedomte si, že tieto prípady sa takýchto mužov netýkajú. Treba hľadať cesty, aby sa zákon ľahko nezneužíval to iste, ale táto protifeministická hystéria akože namierená proti rodine vôbec nie je na mieste. Prípad tej pani z Hriňovej - vôbec nič nedokazuje - jednak naozaj nepoznáme konkrétne do hĺbky prípad tejto rodiny a na druhej viete si predstaviť, ako sa cíti žena, keď má prebrať zodpovednosť za to, že posiela svojho muža, i keď tyrana, s ktorým má deti, do väzenia. Navyše ak sama nie je schopná rodinu živiť a nemá pocit, že sa o ňu dokáže sama postarať "Čo by som si bez neho počala?". Treba bojovať proti zneužitiu zákona, ale treba aj viac študovať problematiku, ktorej ste venovali toľko textu.
 

Naopak, znalosť problematiky

Milá pani, nerozumiem ako môžete napísať, že sa niekto nevyzná v problematike, keď ako autor len citujem prípady, kedy UŽ došlo k zneužitiu tohto zákona a úprimne sa čudujem ako je možné, že sa napriek týmto skúsenostiam feministkám darí naďalej zavádzať do nášho právneho systému bezprávie! Prečo do toho pletiete "znalosť problematiky"? Nebavíme sa o technickom zázraku, ktorý vyžaduje špeciálne vzdelanie. Bavíme sa o tom, že tu prestáva byť (tak ako za nacizmu, tak ako za komunizmu, tak aj za feminizmu) právna istota jednej polovice spoločnosti, že nebudú môcť byť prenasledovaní len preto, že si to niekto z tej druhej polovice želá. Milá pani, PREČO nečítate pozorne? Nevšimla ste si, že k "vykázaniu" môže dôjsť aj PROTI VôLI danej ženy, len na základe svedectva napr. feministky, ktorá žije v tom dome a takýmito udaniami môže ovládnuť všetkých tam bývajúcich. Nechápete, že tento zákon je nastavený na zneužívanie?
 

Iste,

treba sa zasadiť za to, aby znenie zákona neumožňovalo jeho zneužitie, zneužitie minimalizovalo. Upozornila som na to, ako ženy reagujú, keď majú otvorene vystúpiť proti týrajúcemu mužovi - že to vlastne častokrát nedokážu - z rôznych dôvodov a situácia sa potom vlečie ďalej. Myslíte si, že keď susedia v dome pravidelne počujú ako muž týra ženu a deti, že majú byť nečinní, i keď to tá žena nerieši (uvedomme si, že tieto ženy sú vo veľmi komplikovanej situácii - zdeptané vlastným mužom, jedinou "akože" oporou, ktorú majú v živote, často jedinou finančnou oporou). A čo, keď je susedou feministka - má byť ticho? Nie je jednoduché vstúpiť zvonku do takej rodiny. Iste, treba zabrániť zneužitiu, ale nepleťme si neschopnosť ženy, jej blokáciu reagovať na tieto patologické situácie v rodiny s tým, že to odmieta alebo nechce riešiť. Aj tá najtýranejšia chce a túži po tom, častorkát nevie ako a kde - je úplne sama na všetko na deti, financie, musí pracovať a ešte v hlave a duši nosí to čo tam nosí....nežilo by sa Vám s tým ľahko.
 

MILÁ NAŠA TIEžFEMINISTKA,

po prečítaní Vášho príspevku som ako v zlom sne. Slová používate ako hračky. A mužov asi len ako vojačikov. Tých na odstrel.
Čo to má byť "minimalizované zneužitie zákona"?
Kedy má žena "vystúpiť " proti mužovi? Keď sa jej to v celej nezodpovednosti práve hodí? Keď je nablízku feministka? Alebo policajt? Alebo ešte lepšie dvaja policajti? Mimochodom, mali by ste používať inú perlu namiesto "vystúpiť" - u feministiek je obľúbené "bojovať".
A čo, keď je susedou feministka? No, pokiaľ nečíha na svoje ovce za každým rohom, tak nech sa stará o svoje blaho, možno bude aj blahorečená. Možno aj to bude hradené z prosociálnych fondov.
A prečo má vstupovať do rodiny, keď nemá ani svoju? Nedotknuteľnosť súkromia je zaručená, čl. 16.
A čože sú týrané odrazu také "neschopné"? Ako ich poznám, sú predsa schopné absolútne všetkého.
A čo je patologickejjšie ako to, že niekto si robí z týraných biznis?
A prečo je vo Vašom krátkom príspevku dva razy zmienka o tyranových financiách?
A koľko týraných pracuje? Myslím tých týraných, ktoré sú už celé happy, že je financmajster tatam.
A čo nosia v duši? To vie len sám diabol!
 

A ešte opakujem,

ten prípad pani z Hriňovej nemusí vôbec nič dokumentovať, najmä ak robila vyhlásenie do televízie a ešte komerčnej - čo myslíte ako sa asi cítila - bez muža, i keď nanič muža, bez peňazí, sama na deti a pod. Veď to sú samé traumatizujúce situácie. A ešte sa má citíť vinná, že manžela "poslala" do väzenia. Koľké si povedia, veď ešte vydržím, kôli deťom, možno sa zmení, možno si uvedomil (vo väzení), veď nie je taký zlý, pomôže okolo domu, donesie peniaze, nakoniec - kto je bez chyby - a ešte (na tekej dedine) nie som jediná, aj Anča a Kata majú takých mužov a vydržali..... Nejdem písať ďalej - len sa spýtam, či ste niekedy čítali analýzy reakcií týraných žien na život s mužmi, ktorí ich týrali a na to, ako sa stavali k tomu, opustiť muža, oznámiť týranie a pod. ...s čím všetkým vo svojom vnútri zápasili...skúste si toto pozrieť
 

Vlastna trpka skusenost

Na vlastnej skusenosti potvrdzujem, ze clanok ani trochu neprehana o scestnych a doslova nepriestrelných postupoch policie, justicie (a tiez socialnych kuratorov).

Zatkli ma (prekvapeneho) skor, ako prebehla vypoved, o ktorej tvrdia, ze ma na jej zaklade zatkli. 6 mesiacov som stravil vo vysetrovacej koluznej vazbe (=bez listov a navstev, s minimom informacii a prakticky bez moznosti braniť sa) a 6 mesiacov sa ani moj advokat nemohol dostat ku klucovym dokazom, na zaklade ktorych ma akoze zatkli. Medzi ne patril videozaznam, na ktorom su zrejme manipulacie deti a este aj to, ze "odbornici" v utulku si najprv nacvicovali rozhovory s detmi mimo kamery a potom ich zopakovali pred kamerou. To je uplne neakceptovatelne, vysetrovatelka to mala zmiest zo stola hned na zaciatku a ministerstvo malo zobrat licenciu tomu utulku o.i. za marenie vysetrovania tym, ze jednostranne manipulovali deti a pomahali mojej psychicky chorej manzelke kriminalizovat ma. Ale ja som bol kvoli tomu vyse ROKA v BASE! Ja nepisem o teorii "co keby", alebo „kamaratka mojej kamaratky hovorila...“ Ja pisem o vlastnej skusenosti priserne neobjektivnej a scestnej praxi v policii, justicii a prapodivnom, bohorovnom statute utulkov pre zeny a deti. O socialnych kuratoroch, ktori za svoju nekompetentnu pracu nikdy neniesli zodpovednost. Nespochybnujem, ze skutocnym obetiam treba pomahat, tvrdim, ze sucasny stav je neakceptovatelny kvoli neprofesionalite a scestnym zakladom takejto pomoci na Slovensku. Sledova lom niekolko pripadov a odohravali sa velmi podobne mojmu.

V mojom pripade ista "psychologicka" klamala vo vsetkych svojich vypovediach napr. este aj o tom, co je na jej vlastnom videozazname. Lenze policajti a dokonca ani nasadena sudna znalkyna sa neobtazovali pozriet si tie videa (resp. sa tak tvarili). Ked som ju na sude usvedcil z klamstiev, sud to prehliada. Ta pani robi bohorovne zavery zo svojej "diagnostiky", ktore vsak nevie odovodnit (iba ak carovnou vetou, ze ona zvazuje cely kontext...) Odbornej diskusii sa brani ako cert svatenej vody. Sama sa dodnes nezmohla na doktorat, hoci na spravne vedenie takejto diagnostiky treba skutocne odbornika. Sama sa nekriticky chvali, ze kazda jej diagnostika potvrdila zneuzivanie a to este aj vtedy, ked vysetrovala nieco ine. Pretoze ma za sebou silne finanÄŤne zazemie (manzel je generalny riaditel istej banky a clen vysokej politiky), aj taketo svinstva jej neustale prechadzaju, svojimi statistikami odovodnuje existenciu utulku (to ona tvrdi, ze kazda stvrta zena je tyrana). Mne vsak vysetrovatelka znemoznila diagnostiku deti a feministky dobre vedia, ze o par mesiacov je diagnostika uz zbytoÄŤna, lebo deti su az do puberty lahko ovplyvnitelne.

Sam stale narazam na tak strasne nelogicke, nepochopitelne veci, ze by som tazko uveril, ze su u nas mozne, keby som ich sem nezazil.

Nie som sam, kto ma taketo problemy. V nasich basach su stovky chlapov za udajne tyranie, alebo zneuzivanie. Mnohych odsudili prakticky bez dokazov. Pred takymto obvinenim sa totiz u nas neda obhajit. Ti co to dokazali, su len zriedkavymi vynimkami. To je velmi vazna situacia a navyse sa stale zhorsuje. Skutocne je namieste tieto nespravodlive a neobjektivne ptaktiky prirovnat ku komunistickym politickym procesom. Keby nikto spravil serioznu reviziu procesov o tyranĂ­ a zneuzivani, mnohi ludia by isli na slobodu (a ini do basy za zneuzivanie pravomoci aj zanedbavanie povinnostĂ­).
 

Neviem sa k tomu odborne vyjadriť,

nie som odborníčka. Ak dochádza k zneužívaniu zákona, treba proti tomu bojovať - ak sa dokážu spojiť ženy, mali by sa dokázať spojiť aj muži vo veciach ich práv (napr. sa veľa hovorí o striedavej starostlivosti po rozvodoch a pod., aby ani muži neprichádzali o svoje deti a pod.) Nepoznám Váš prípad, takže sa to samozrejme nedá posudzovať. Len jedna vec mi trochu udiera do očí aj z textu: ako sa muži ocháňajú psychickými chorobami svojich žien. To, že je žena psychicky chorá, ešte neznamená, že je blázon. Ďalšia vec, psychické problémy môžu byť (a často sú) aj dôsledkom týrania, spoločného života v patologickej domácnosti, a ešte posledná vec, muži, ktorí svoje ženy týrajú či už fyzicky alebo psychicky, asi (teda určite) nie sú v poriadku - majú rovnako ako ich ženy rôze psychické problémy, poruchy, osobnostné poruchy - závislosti a čo ja viem ešte čo. Takže sa veľmi neoháňajme psychiatriou - najmä nie pri témy týraných žien (alebo aj týraných mužov) - sú to patologické situácie s dôsledkami na psychiku oboch strán tyrana aj týraného. Je to príliš jednoduchá výhovorky (neovorím, že vo Vašom prípade, myslím to všeobecne) vyhovoriť sa , že moja "bláznivá" žena na mňa zavolala políciu. Aj totálne zdeptané ženy a ženy psychicky na dne (aj tzv. "bláznivé" ženy) dokážu povedať dosť, alebo urobiť krok vpred.
 

Nie je blog anonymny?

Ano, presne takto sa na mna pozeraju cudzi ludia, vratane sudcov, ktori maju byt nezaujati.

Moja manzelka si problemy priniesla zo svojej rodiny, kde sa vyskytli rozne psychicke problemy, vratane tazkej schizofrenie a maniodepresii.

Ja som sa o tom dozvedal az postupne, pocas manzelstva. Vratane toho, ze uz sa pokusala o samovrazdu. Oni to tutlaju a skryvaju. Zaznam o vyplachu zaludku vyhodili zo zdravotnej karty. Nejaky cas pred zatknutim sa mi ale zdali jej stavy uz neunosne a zacal som sa zaujimat, ci je to naozaj nieco chorobne, alebo ako to serioznejsie liecit. Jednoducho, bol som ochotny s nou pretrpiet aj to zle a bol som odhodlany zostat s nou aj za cenu problemov. Videl som, ze sami to nezvladneme, hladal som doktorov a radil sa. Ze je chora teda nie je len moja domienka. Problem je dostat ju k psychiatrovi (lebo ona si za nic na svete neprizna, ze ma problem). Kratko nato ma zatkli. Problem s postojmi presne takymi ako je Vas, mam odvtedy stale. Ja som ani ako manzel nemal ziadnu moznost oficialnou cestou ziskat zaznamy z nemocnic. Ona sa psychopaticky sprava len v strese a okrem toho je dobra herecka. Ked ona nechce, 15 - minutove vysetrenie jej psychopatie tazko dokaze. Nie je totiz uplne nesvojpravna. Keby taka bola, ani by som sa s nou neozenil.

Neviem, ako prebiehaju vysetrenia na taketo diagnozy, ale predpokladam, ze bez vacsieho stresu sa s istotou nedaju identifikovat. Iba ju mozu naznacovat iste prejavy resp. sklony. Tie sa vsak daju pred lekarom do nejakej miery skyt, ked clovek vie, co ma skyvat. Svokra pracovala dlhe roky so socialnymi rodinami a s psychologmi prichadzala casto do styku - ma kopu znamych. Podla mna svokra vie, s cim ma jej dcera problem. Patri vsak medzi preafektovanych malomestiackych ludi, ktori to nikdy pred druhymi nepriznaju a nepriznali sa k tomu ani ked som sa zenil. Svokra az neskor obcas utrusila poznamku, ktorej som vtedy nerozumel a povybavovali sa mi v pamati, ked mi lekar zacal rozpravat o manzelkinej diagnoze a jej prejavoch. Z toho usudzujem, ze svokra o tom vedela. Po rozvode ma dalsi dovod to tajit, lebo detom sa v ich psychopatickej rodine tiez mozu rozvijat deformacie psychiky a je dostatocny dovod, aby zverili deti mne. Mozno prave preto isli az tak daleko, ze ma obvnili zo zneuzivania - deti som pravdepodobne stratil az do ich dospelosti bez ohladu na to, ako skoncil proces. Pre rozvodove sudy a socialny urad totiz oslobodzujuci rozsudok nic neznamena.

Lenze u nas kto prvy obvini, ten je na koni. Vsetko, co som po zatknuti hovoril, bolo ako hrach na stenu. To sa vraj chcem vyhnut spravolivemu trestu... Vysetrovatelka, bez prehanania, ani prstom nepohla v moj prospech. Musela dat spravit na mna psych. a sexuologicke posudky. To musela, a tie si tazko predstavit lepsie a jednoznacnejsie. Mam perfektne posudky. Ale nie je to nic platne. Niekolko nasich spolocnych rodinnych znamych vypovedalo a myslim ze vsetko v moj prospech. Lenze aj to je malo platne.

Je mozne ze sa iny len ohanaju psychickymi chorobami. Ja tu na anonymnom blogu to nemam preco robit. Mam pocit, ze blog obcas sleduju aj odbornici. Preto o svojom pripade pisem. Nie preto, ze by som sa nudil a ze mi bolo prijemne pripominat si nieco, co stale velmi tazko nesiem. Nepatrim k masochistom (S manzelkou som chcel zostat kvoli detom a aj som ju lubil).

Odbornikom, ktori mozu ovplyvnit chod policie, justicie, alebo aj samotnej psychologie, davam pribeh, ktory som zazil na vlastnej kozi a viem, ze v nom bolo vela chybnych krokov aj zaverov. Ja viem, co som robil, alebo nerobil a vidim ako scestne prebiehal proces. Mozete pochybovat o tom co pisem, ale ja mam poznanie - ked mna dokazali mesiace drzat kvoli tomu obvineniu v base a roky vlacili po sudoch - potom do dokazu spravit skoro komukolvek. Nemam najmensie sklony k oplzlostiam a uz vobec nie k pedofilii. O manzelku som sa snazil starat a bol som ochotny nieco pretrpiet kvoli jej chorobe. Aj lekari mi potvrdili, ze ona potrebuje niekoho, kto sa o nu stara a pomaha jej. Mozno si niekoho najde, ale je skor pravdepodobne, ze jej to dlho nevydrzi, lebo patri k povaham, ktore sa nehodia do manzelstva a zivot s nimi prinasa kopu problemov. Teda manzelka si sama pripravuje tazsiu buducnost.

To vsetko, co som zazil mi pripada dost obludne na to, aby sa s tym nieco robilo. Bez ohladu na predsudky, ktorych je v tychto temach neurekom. Preto tu pisem.
 

No, vyzerá to naozaj komplikovane.

Tie prípady sú, zrejme, mnohé komplikované. Ak cítite nespravodlivosť, ujmu, dobre, že o tom píšete. Mnohí o takýchto veciach píšu na svojich blogoch - možno by to stálo za to. Na veci sa treba dívať z oboch strán - treba sa zasadiť proti týraniu žien, mužov, či detí, ale nie bez ohľadu na reálne fakty. Ak sa prehliadajú, zamlčujú a pod. treba proti tomu vystupovať. Často sa tu na blogu vyskytujú príbehy mužov, ktorí boli nejakým spôsobom napr. pri rozvode nespravodlivo posúdení, prišli o možnosti normálnych kontaktov s deťmi (aj dnešný Prvý pokus je tuším na túto tému, i keď som ho ešte nečítala). Ja sa len čudujem jednej veci, že keď sa ta rapídne hromadia sťažnosti mužov - otcov, mužov, ktorí utrpeli nejakú ujmu v dôsledku nefungovania právnych orgánov a pod., že sa títo muži nesnažia viac spolu, nie osamelo a jednotlivo za svoje práva zasadiť - presne tak, ako to robili ženy napr. prostredníctvom feminizmu (feministiek). Dnes, už mi je jasné, že nikto za nás nevybojuje nič, ak sa o to naozaj nepričiníme sami - nečakám, že niekto má záujem spravodlivo posúdiť "môj prípad", to, čo chcem ja riešiť - musím začasť sám. Presne niečo také somu urobila i ja - otvorila som si blog a začala som písať o alternatívnej škole, ktorú navštevuje môj syn, pretože v médiách, bola sústavne nepravdivo ohováraná, zámerne skresľované fakty a pod. To, čo hovorili rodičia a učitelia novináro, nikto nebral do úvahy- bolo treba zohnať "senzačnú" tému a vylepšovať si sledovanosť. Tak som si otovorila blog a začala písať - napokon z toho bol veľký rozhovor na SME. Takže, ani Vy nečakajte, treba si veci riešiť a nečakať, že to urobí za nás niekto iný. Nikto to neurobí! Má to svoje pozitíva i negatíva: pozitíva v tom, že sami musíme brať svoej záležitosti do vlastných rúk, tým sa sami posúvame a posúvame aj riešenie svojich "vecí", smutné na tom je to, že tí, ktorí by v riešení konkrétnych problémov mali pomôcť z dôvodu ich povolania (sudcovia - vo vašom prípade, novinári - v mojom prípade)kašlú na to a volia pohodlné cesty, páčiace sa väčšine. To je svinstvo a preto treba konať z vlasnej iniciatívy. Takže, nečakajte a konajte, ak cítite krivdu!!! V tom Vám môžeme len držať palce, i keď Váš príbeh poznáme len takto sprostredkovane - z jednej strany.Myslím si, že pravda sa napokon ukáže, ale nie je to zadarmo, treba sa za ňu intenzívne zasadiť, častokrát aj niečo pretrpieť - potom prichádzajú výsledky.
 

 

Zuzanaroy, to čo nám radíš je síce pekné, ale v praxi to nefunguje.

Keď sa niekomu podarí oslobodiť sa spod obvinenia, už je tak vyčerpaný psychicky aj finančne a má čo robiť aby prežil, že radšej je ticho a je rád, že má pokoj.

Obvinení zo zneužívania alebo týrania sa spravidla ocitnú v base. Z basy nemôžu robiť nič zo toho, čo píšeš. Počas min. polročnej basy spravidla prídu o úspory napr. výdavkami na advokátov, (inštitúcia ex-offo advokátov v praxi totiž funguje len výnimočne, keď chce človek skutočne účinnú obhajobu, potrebuje spravidla stovky tisíc korún). Samozrejme, manželka je aj v tomto na koni, lebo obvinený sa dostane k účtu (prostredníctvom advokáta) až po niekoľkých týždňoch, alebo mesiacoch. Manželka má zatiaľ spústu času vybrakovať všetky účty.

Po prepustení z basy obvinený spravidla prišiel o prácu a teda aj o zdroj príjmov. Skutočne týrané a znechutené manželky spravidla chcú na všetko zabudnúť, toho chlapa nechcú viac ani vidieť. Ale manželky, ktoré sa chlapa len chceli bezcharakterne zbaviť, sa vyznačujú aj tým, že medzi prvými prioritami po zatknutí podávajú žiadosti o alimenty a pod. Teda chlap má po opustení basy ešte aj dlhy. Pretože vo vyšetrovacej väzbe nemá žiadnu možnosť zarábať (zarábať môžu až odsúdení, aj to mizerne). Teda podľa počtu detí, chlapovi rastie dlh. Totiž u nás chlap musí platiť, aj keď nemá žiadny príjem... Čiže chlap pravdepodobne dostane exekúciu na plat, aj keby sa mu podarilo ihneď zamestnať.

Po takomto obvinení chlap nemôže ísť bývať do svojho bytu, kde býva manželka (ak je len trochu súdny, lebo znova ho obviniť z násilia je hračka a on by mal 8 rokov za týranie tento krát už istých). Potrebuje teda niekde bývať, stravovať sa a obliecť. S exekúciou na plate a bez úspor je to veľmi ťažko možné.

Každopádne, chlap po prepustení z basy je vyčerpaný a zraniteľný. Je teda pochopiteľné, že v ich radoch veľa aktivistov nenájdeme.
 

To je presné

Teraz ako z toho, aby nebolo viac tragédií, než už je. Snáď vyvolať verejnú diskuziu cez printové médiá, aby to tie feminsitiky nemali s tým nátlakom také ľahké. Skúsim sa do toho pustiť od Nového roku, držte palce. Srdečne Vás zdravím.
 

NAOZAJ NAJVYŠŠÍ ČAS,

útulkové feministky už totiž nemajú zábrany "bojovať" proti akémukoľvek mužovi v ich blízkosti, ktorý by, hoci v snahe veciam pomôcť, podľa ich úsudku, naštrbil ich šľachtené ego. Sú tak schopné zlikvidovať celé usporiadané rodiny, vzťahy, postavenia, mená.
Už sa do toho pustite. Už včera bolo neskoro.
 

bol by ste tak laskavy a ako autor

odcitoval aj pripady, kedy NEDOSLO k zneuzitiu toho zakona?
 

Tej otázke nerozumiem

Vážený pán Kladiva, veď práve týmto článkom upozorňujem na známu právnu zásadu, že nevina sa nedá dokázať, dokazuje sa vina. Rozumieme si, prosím? Nebrojím teda proti zákonom, ktoré by bránili napadnuté osoby bez rodedlu pohlavia (a najmä deti), ale proti proti-právnym mechanizmom, ktoré feministická lobby pretláča do nášho zákonodarstva. Už mi rozumiete?
 

to mate potom tazke,

ked pisete o niecom, comu nerozumiete.
Viete, to su tie pripady, kedy sa oznamenie o domacom nasili preukazalo ako opravnene a zeny a deti boli uchranene od dalsieho ohrozovania. Ale chapem, ze dajake cudzie zeny a deti vas nezaujimaju ...
ved co, kaslat na ne, teraz su feministiky dolezite, tych treba zastavit, utocia odvsade, aj z hamburgerov. A na odvratenej strane Mesiaca sa pripravuje dalsia invazia feministiek. To este len bude masaker.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 136
 2. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 62
 3. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 48
 4. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 34
 5. Denis Kinski: Andrej Hryc: Zaujímavá osobnosť, všestranný herec ... 30
 6. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 25
 7. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 24
 8. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 23
 9. Věra Tepličková: Keď ku svojej hodnote potrebuješ krúžky 21
 10. Miroslav Galovič: Rátanie kamalások. Tentoraz do dvoch (s exkurziou do školopovinnej minulosti). 21

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
 2. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 3. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 4. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 5. Jozef Kovalík: Sám
 6. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 7. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 8. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 9. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 10. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ


Už ste čítali?